TCSOPS0J476M8R-ZF9 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 0805 (2012 Metric) 150mOhm @ 100kHz
TCSOPS0J476M8R-ZF9
DigiKey Part Number
478-TCSOPS0J476M8R-ZF9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSOPS0J476M8R-ZF9
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805
Detailed Description
Category
Type
Molded
Manufacturer
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
6.3 V