TCSOPS0K476M8R-ZF1 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 8 V 0805 (2012 Metric) 150mOhm @ 100kHz
TCSOPS0K476M8R-ZF1
DigiKey Part Number
478-TCSOPS0K476M8R-ZF1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCSOPS0K476M8R-ZF1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCSOPS0K476M8R-ZF1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSOPS0K476M8R-ZF1
Description
CAP TANT POLY 47UF 8V 0805
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
47 µF
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
PS
Voltage - Rated
8 V