R26W-0100
DigiKey Part Number
K389-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R26W-0100
Description
WIRE WW 26AWG PVDF WHITE 100'
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG White Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Jacket Color
White
Wire Gauge
26 AWG
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature
105°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)