R26Y-0100
DigiKey Part Number
K388-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R26Y-0100
Description
WIRE WW 26AWG PVDF YELLOW
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Jacket Color
Yellow
Wire Gauge
26 AWG
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature
105°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)