R26R-0100
DigiKey Part Number
K387-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R26R-0100
Description
WIRE WW 26AWG PVDF RED 100'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Wrap 26 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.027" (0.69mm)
Manufacturer
Jonard Tools
Conductor Material
Copper, Bare
Packaging
Spool
Conductor Plating
Silver
Part Status
Active
Jacket Color
Red
Wire Gauge
26 AWG
Ratings
UL Style 1422
Conductor Diameter
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature
105°C
Length
100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)