R28W-0100
DigiKey Part Number
K393-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R28W-0100
Description
WIRE WW 28AWG PVDF WHITE 100'
Detailed Description
Wire Wrap 28 AWG White Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.023" (0.58mm)
Jacket Color
White
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Diameter
0.013" (0.32mm)
Operating Temperature
105°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)