WI-M-10-10-0
DigiKey Part Number
314-1240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WI-M-10-10-0
Description
TEST LEAD 10AWG 1100V BLACK 10'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 AWG Test Lead Wire Black 1100V 10.00' (3.05m)
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.236" (5.99mm)
Packaging
Bag
Length
10.00' (3.05m)
Part Status
Active
Voltage
1100V
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 176
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in CAD
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
TEST LEAD 10AWG 1100V RED 10'
In-Stock: 196
TEST LEAD 10AWG 1100V YELLOW 10'
In-Stock: 0
TEST LEAD 10AWG 1100V GREEN 10'
In-Stock: 78
TEST LEAD 10AWG 1100V BLUE 10'
In-Stock: 0
TEST LEAD 10AWG 1100V WHITE 10'