SMAJ78CAE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 3,948
Datasheet
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
MCC (Micro Commercial Components)
YAGEO
YAGEO
126V Clamp 4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ78CAE3/TR13
DigiKey Part Number
SMAJ78CAE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ78CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V