SMAJ78CA/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 4,984
Datasheet
126V Clamp 3.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ78CA/TR7
DigiKey Part Number
13-SMAJ78CA/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ78CA/TR7
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.2A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V