C901U150JUSDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Murata Electronics
Similar
Murata Electronics
15 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U150JUSDBA7317
DigiKey Part Number
C901U150JUSDBA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U150JUSDBA7317
Description
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U150JUSDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)