C322C332K2R5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 943
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Similar
In Stock: 558
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
TDK
In Stock: 294
Murata Electronics
In Stock: 124
Murata Electronics
In Stock: 174
Similar
3300 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C322C332K2R5TA
DigiKey Part Number
399-4359-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C332K2R5TA
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C322C332K2R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)