RDER73A332K2K1H03B
DigiKey Part Number
490-8950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER73A332K2K1H03B
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R RADIAL
Detailed Description
3300 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
RDER73A332K2K1H03B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)