RDER72J332K2M1H03A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 124
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 174
Datasheet
Upgrade
In Stock: 2,000
Similar
TDK
In Stock: 294
3300 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R Radial
RDER72J332K2M1H03A
DigiKey Part Number
490-9265-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDER72J332K2M1H03A
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDER72J332K2M1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)