D3Z10BF-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | D3Z10BF-7 |
Description | DIODE ZENER 10V 400MW SOD323F |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 10 V 400 mW ±2% Surface Mount SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | D3Z10BF-7 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±2% | Supplier Device Package SOD-323F |
Power - Max 400 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms |