525T19205DTR is available for purchase but is not normally stocked.
Connor Winfield
Image for 525T19205DTR is not available
525T19205DTR
DigiKey Part Number
110-525T19205DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
525T19205DTR
Description
3.2mm x 2.5mm Surface Mount Clip
Detailed Description
19.2 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
2mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Supply
3.3V