AX5DAF2-625.0000C is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
625 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
Abracon ClearClock PLL-Based Crystal Oscillators
AX5DAF2-625.0000C
DigiKey Part Number
AX5DAF2-625.0000C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5DAF2-625.0000C
Description
OSC XO 625MHZ 3.3V LVDS
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AX5DAF2-625.0000C Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
80mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA