MFR-25FBF52-1M
DigiKey Part Number
1.00MXBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-25FBF52-1M
Description
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
1 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
EDA/CAD Models
MFR-25FBF52-1M Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)