391KH07-OTR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
390 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
391KH07-OTR
DigiKey Part Number
13-391KH07-OTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
391KH07-OTR
Description
VARISTOR 390V 1.2KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
429 V
Capacitance @ Frequency
130 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
250 V
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C (TA)
Maximum DC Volts
320 V
Varistor Voltage (Min)
351 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
390 V