WAVE-35-125
DigiKey Part Number
345-1536-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WAVE-35-125
Description
ANCHOR HEATSINK 35X35X12.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Alloy Board Level
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WAVE-35-125 Models
Category
Shape
Square, Angled Fins
Mfr
Length
1.378" (35.00mm)
Series
Width
1.378" (35.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.492" (12.50mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.63°C/W @ 200 LFM