CWR06JC156JC/HR is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for CWR06JC156JC/HR is not available
CWR06JC156JC/HR
DigiKey Part Number
718-CWR06JC156JC/HRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWR06JC156JC/HR
Description
CWR06JC156JCHR
Detailed Description
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V 2711 (6728 Metric) 1.1Ohm @ 100kHz
Size / Dimension
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Tolerance
±5%
Failure Rate
C (0.01%)
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm @ 100kHz
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C