T58W9476M6R3C0200 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T58W9476M6R3C0200 |
Description | CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 0805 (2012 Metric) 200mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T58W9476M6R3C0200 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz |
Manufacturer Vishay | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance 47 µF | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Voltage - Rated 6.3 V | Manufacturer Size Code W9 |