CCP0.50BK100
DigiKey Part Number
1030-CCP0.50BK100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP0.50BK100
Description
EXPAND SLEEVE 1/2" X 100' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 100' (30.48m) Black
Length
100' (30.48m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.750" (19.05mm)