CCP0.25BK1000
DigiKey Part Number
1030-CCP0.25BK1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP0.25BK1000
Description
EXPAND SLEEVE 1/4" X 1000' BLK
Detailed Description
Sleeve X 1000' (304.80m) Black
Length
1000' (304.80m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.250" (6.35mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.438" (11.13mm)