MLG1608B47NJTD25 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-16354-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLG1608B47NJTD25 |
Description | FIXED IND 47NH 400MA 600 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 600mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLG1608B47NJTD25 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 600mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 14 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.4GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Multilayer | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |