MHQ1005P47NJTD25
DigiKey Part Number
MHQ1005P47NJTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P47NJTD25
Description
FIXED IND 47NH 190MA 1.6 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Unshielded Multilayer Inductor 190 mA 1.6Ohm Max 0402 (1006 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MHQ1005P47NJTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.6Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
22 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)