CS11ZU2GA472MYVKA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 6,127
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±20% 300VAC/440VAC Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
CS11ZU2GA472MYVKA
DigiKey Part Number
CS11ZU2GA472MYVKA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS11ZU2GA472MYVKA
Description
CAP CER 4700PF 300/440VAC Z5U
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CS11ZU2GA472MYVKA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)