CS45-E2GA472M-VKA
DigiKey Part Number
445-175557-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175557-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS45-E2GA472M-VKA
Description
CAP CER 4700PF 440VAC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS45-E2GA472M-VKA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)