C5750X7T2E155K200KA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C5750X7T2E155K200KA |
Description | CAP CER 1.5UF 250V X7T 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C5750X7T2E155K200KA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |