CGA9M3X7T2E155K200KA
DigiKey Part Number
445-7949-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7949-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7949-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA9M3X7T2E155K200KA
Description
CAP CER 1.5UF 250V X7T 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CGA9M3X7T2E155K200KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)