B82559A0302A013 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82559A0302A013 |
Description | FIXED IND 3UH 13A 4 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 13 A 4mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82559A0302A013 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 13A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 4mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 10 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.512" L x 0.421" W (13.00mm x 10.70mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm) |