B57364S100M54
DigiKey Part Number
495-B57364S100M54TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B57364S100M54CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57364S100M54
Description
ICL 10 OHM 20% 7.5A 21MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 7.5 A 0.827" (21.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57364S100M54 Models
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
7.5 A
Series
Diameter
0.827" (21.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Part Status
Active
Approval Agency
CQC, UL, VDE
R @ 25°C
10 Ohms