B57364S0100M000
DigiKey Part Number
495-2112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57364S0100M000
Description
ICL 10 OHM 20% 7.5A 21MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 7.5 A 0.827" (21.00mm)
EDA/CAD Models
B57364S0100M000 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
7.5 A
Series
Diameter
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Part Status
Active
Approval Agency
CQC, UL, VDE
R @ 25°C
10 Ohms