CS11ZU2GA472MYVKA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CS11ZU2GA472MYVKA-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CS11ZU2GA472MYVKA |
Description | CAP CER 4700PF 300/440VAC Z5U |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±20% 300VAC/440VAC Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CS11ZU2GA472MYVKA Models |
Category | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Ratings X1, Y2 |
Packaging Tape & Box (TB) | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case Radial, Disc |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.413" Dia (10.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.295" (7.50mm) |