TWEAKCSANF-20.000000
DigiKey Part Number
1664-1228-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TWEAKCSANF-20.000000
Description
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz VCTCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±280ppb
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
3.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.065" (1.65mm)