CR75NP-330KC
DigiKey Part Number
308-1539-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1539-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1539-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR75NP-330KC
Description
FIXED IND 33UH 1.2A 130 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 130mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
15MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Size / Dimension
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)