CD43NP-3R9MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 2,133
Datasheet
Similar
Signal Transformer
In Stock: 0
Datasheet
3.9 µH Unshielded Inductor 1.84 A 93.7mOhm Max Nonstandard
CD43NP-3R9MC
DigiKey Part Number
308-1857-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD43NP-3R9MC
Description
FIXED IND 3.9UH 1.84A 93.7 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
93.7mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)