0630CDMCCDS-2R2MC
DigiKey Part Number
308-2464-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2464-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2464-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0630CDMCCDS-2R2MC
Description
FIXED IND 2.2UH 9.3A 15 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 9.3 A 15mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
12.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)