UU9LFNP-B103
DigiKey Part Number
308-1379-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UU9LFNP-B103
Description
CMC 10MH 200MA 2LN TH
Customer Reference
Detailed Description
10 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 200mA DCR 4Ohm
Category
Inductance @ Frequency
10 mH @ 1 kHz
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Current Rating (Max)
200mA
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.650" L x 0.433" W (16.50mm x 11.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.650" (16.50mm)