RSMF3JB470R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
RCD Components
RCD Components
470 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF3JB470R
DigiKey Part Number
RSM3470JA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF3JB470R
Description
RES 470 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RSMF3JB470R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)