RSMF3JT470R-C1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 4,755
Datasheet
470 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF3JT470R-C1
DigiKey Part Number
RSMF3JT470R-C1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF3JT470R-C1
Description
RES 470 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSMF3JT470R-C1 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)