SMF3.3.TCT
DigiKey Part Number
SMF3.3.TCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF3.3.TCTCT-ND - Cut Tape (CT)
SMF3.3.TCTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF3.3.TCT
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SC705
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SC-70-5
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
40W
Active
Capacitance @ Frequency
25pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Breakdown (Min)
3.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8V