CPDV5-3V3UP
DigiKey Part Number
641-1422-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1422-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1422-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDV5-3V3UP
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOT353
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-353
Category
Power - Peak Pulse
40W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
4
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)