IDSD-12-D-02.00-P24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-12-D-02.00-P24 is not available
IDSD-12-D-02.00-P24
DigiKey Part Number
IDSD-12-D-02.00-P24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-12-D-02.00-P24
Detailed Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.167' (50.80mm, 2.00")
EDA/CAD Models
IDSD-12-D-02.00-P24 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.167' (50.80mm, 2.00")