IDSD-10-D-06.00-P20-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 221
CW Industries
In Stock: 475
3M
3M
In Stock: 221
Assmann WSW Components
In Stock: 239
Image for IDSD-10-D-06.00-P20-G is not available
IDSD-10-D-06.00-P20-G
DigiKey Part Number
IDSD-10-D-06.00-P20-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-D-06.00-P20-G
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
EDA/CAD Models
IDSD-10-D-06.00-P20-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")