UDZVTE-179.1B
DigiKey Part Number
UDZVTE-179.1BTR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZVTE-179.1BCT-ND - Cut Tape (CT)
UDZVTE-179.1BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZVTE-179.1B
Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW UMD2
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 200 mW Surface Mount UMD2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UDZVTE-179.1B Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
UMD2
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms