COM2305-125.000-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-COM2305-125.000-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-COM2305-125.000-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-COM2305-125.000-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
COM2305-125.000-EXT-TR
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)