73071-BB-48 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Pomona Electronics
In Stock: 80
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Who is Pomona Electronics?
73071-BB-48
DigiKey Part Number
73071-BB-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
73071-BB-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Customer Reference
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Obsolete
This product is no longer manufactured. View Substitutes
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 80
COAX CBL SMA TO SMA 24"