73071-BB-12
DigiKey Part Number
501-2018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
73071-BB-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pomona Electronics
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
4 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Copper
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Base Product Number
2nd Contact Gender
Male
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 80
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in CAD
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 24"