AFR240240A0-1.5INTN
DigiKey Part Number
5491-AFR240240A0-1.5INTN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFR240240A0-1.5INTN
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.5"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) MCU, SPI 1.5" (38.10mm) 240 x 240
Category
Diagonal Screen Size
1.5" (38.10mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
27.72mm W x 27.72mm H