NB3U1548CDR2G
DigiKey Part Number
488-NB3U1548CDR2GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NB3U1548CDR2GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NB3U1548CDR2GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NB3U1548CDR2G
Description
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:4 160 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NB3U1548CDR2G Models
Category
Output
LVCMOS
Manufacturer
onsemi
Frequency - Max
160 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
1.4V ~ 3.465V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Fanout Buffer (Distribution)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)